ul. PCK 39
09-400 Płock
Telefon: +48 509 811 690
E-mail: izba@makarony.net
Marek Dąbrowski ponowie wybrany na stanowisko Prezesa Polskiej Izby Makaronu
W ubiegły piątek członkowie Polskiej Izby Makaronu wybrali nowy zarząd Izby. W skład zarządu weszli: Marek Dąbrowski, Marcin Zieliński, Jarosław Waśkowski, Grzegorz Kondracki, Robert Jagielski, Piotr Jarosiński oraz Hubert Panek. Na prezesa Polskiej Izby Makaronu został ponownie wybrany Marek Dąbrowski, który piastował to stanowisko od 5 lat. Dziękuję za zaufanie i powierzoną funkcję. Rola jaką jest dane mi pełnić w Izbie zobowiązuje do prowadzenia dialogu nie tylko wewnątrz środowiska przedsiębiorców, ale także z otoczeniem zewnętrznym. Moim celem jest zabezpieczanie interesów naszej branży i ukazywanie szczególnej roli jaką pełni makaron na polskich stołach. Ostatni rok pokazał jak bardzo potrafimy się zjednoczyć i być aktywni w przestrzeni publicznej, w trosce o nasze przedsiębiorstwa i pracowników. Wiem, że najbliższe lata będą dużym wyzwaniem, chcę, aby Polska Izba Makaronu była wiodącą Izbą w sektorze rolno – spożywczym i wierzę, że wspólnie uda nam się to osiągnąć. – podkreślił Marek Dąbrowski, Prezes Polskiej Izby Makaronu.
Ważnym celem spotkania Walnego Zgromadzenie Członków PIM, było podjęcie Uchwały o przystąpieniu Izby do Unii Europejskich Stowarzyszeń Producentów Makaronu UN.A.F.P.A. w Rzymie, która ma na celu zapewnianie definiowania, reprezentowania i obrony interesów przemysłu makaronowego UE w ramach Unii Europejskiej. Głos Polskiej Izby Makaronu ma ogromne znaczenie w przestrzeni polskiego sektora spożywczego. Chcemy, aby nasze postulaty były wzmacniane przez Unię Europejskich Stowarzyszeń Producentów Makaronu a jedocześnie sami będziemy wspierać przedsiębiorców z całej Europy za pośrednictwem udziału w ramach Stowarzyszenia. W Polsce zabiegamy o poprawę sytuacji producentów makaronów, mamy świadomość jak dużą rolę odgrywa branża w sektorze rolno – spożywczym, a w całej Europie sytuacja wygląda podobnie, dlatego jest potrzebny jeden glos branży. – dodał Marek Dąbrowski, Prezes Polskiej Izby Makaronu.
Polska Izba Makaronu (PIM) powstała w 1997 roku, jako przedstawiciel środowiska producentów makaronu do współpracy z administracją państwową. Izba współdziała w tworzeniu warunków sprzyjających wszechstronnej działalności gospodarczej, w tym także w zakresie handlu zagranicznego a do jej zadań należy aktywne włączanie się i współpraca z organami administracji państwowej w zakresie legislacji dotyczącej produkcji, obrotu makaronu, a także podejmowanie wspólnych działań promocyjnych i marketingowych, prowadzenie działalności wydawniczej i informacyjnej oraz współudział przy organizacji targów spożywczych.
Od miesięcy producenci makaronów zabierają głos ws. ochrony ich przedsiębiorstw i setek pracowników, nie ustępując w prowadzeniu dialogu na temat sytuacji branży.
Największymi wyzwaniami producentów makaronu są obecnie:
Oprócz przyjętych powyższych postulatów, członkowie Polskiej Izby Makaronu jasno określili się w sprawie budowania jednolitego i spójnego głosu branży. Dla wzmocnienia przekazu zaapelowali do innych producentów makaronów o włączenie się w pracę Izby i przyłączenie do organizacji. Walne zgromadzenie członków Polskiej Izby Makaronu określiło ważne kierunki dalszych działań. Chcemy budować silny i słyszalny głos w przestrzeni publicznej i sektorze rolno – spożywczym, dlatego zachęcamy wszystkich przedsiębiorców branży makaronowej, aby dołączyli do grona członków naszej Izby – podkreślał Robert Jagielski, Członek Zarządu Polskiej Izby Makaronu.